Ciepłe kamienie... w Sopocie

SOPOT1W te letnie dni chcielibyśmy przybliżyć projekt jednego z członków klastra – Studia Dodoplan. Projekt „Dodo_space” zakłada kreowanie przestrzeni publicznych inspirowanych otoczeniem, kontekstem sytuacyjnym i emocjami.

„Dodo_space 01″ został zrealizowany w Sopocie dla MCKA Zatoka Sztuki. Inspiracją projektu była bałtycka plaża, zabawy piaskiem, chłodna wieczorna bryza. Zespół Dodoplan wraz z rzeźbiarzami stworzyli zaskakujące kamienie, zamieniające się wieczorem w żarzące ciepłe obiekty. Stały się one integralną częścią plaży, siedziskiem w ciągu dnia, a wieczorem – świetlistymi punktami, przyciągającymi barwą i ciepłem. Stopione z pejzażem w naturalny sposób wpasowują się w otoczenie, nadając mu jednocześnie nowy, nieco oniryczny wymiar.

Dodoplan tą realizacją potwierdza, że nie boi się odważnych realizacji, pozwala rozwinąć skrzydła wyobraźni, poddaje się nastrojowi miejsca i chwili. Dzięki temu potrafi tworzyć obiekty użytkowe na granicy sztuki i designu. Projekt ten został pokazany i doceniony w Mediolanie podczas Targów Salone del Mobile, na wystawie „PERSPECTIVE_S from Poznan.

Powrót