Noc z Designem czyli wrocławskie święto dobrego wzornictwa

_MG_5712 kopiaNoc z Designem (12.06.2014) przyciągnęła do Galerii Wnętrz DOMAR tłum fanów dobrego polskiego designu. Szósta edycja imprezy rozpoczęła się klimatyczną nocą podczas której nie zabrakło dobrej zabawy, niespodzianek, sztuki, spotkań z ciekawymi ludźmi, a przede wszystkim dobrego wzornictwa prosto z polskich sklepów.

Gości przybyłych na Noc z Designem powitał o 20.00 Jakub Wallner, dyrektor Galerii Wnętrz DOMAR. Kolejnym punktem było ogłoszenie wyników konkursu „Dobry Design” promującego ciekawe polskie produkty ze sfery wnętrz. Finałową siódemkę czyli kolekcję sof Fancy (Bizzarto), lampę KULA (Crystal Light), biurko Smart by VOX (Meble VOX), sofę Le Monde (Noti), kolekcję mebli tapicerowanych Fin (Italmeble), fotel Thunder (Elizabeth Interiors) oraz kolekcję mebli Geo można oglądać na ekspozycji w holu głównym galerii do 30 czerwca. Odwiedzający wystawę mogli także wybrać swojego faworyta i zgłosić go za pomocą specjalnego formularza – na biorących udział w tym głosowaniu czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Głosowanie zakończyło się 22 czerwca.

Tuż obok „Dobrego Designu” na poziomie „zero” znalazła swoje miejsce kolejna ciekawa ekspozycja. „Design półkowy” to przedmioty polskiej produkcji „znalezione” przez 6-osobowe jury ekspertów w polskich sklepach: osiedlowym spożywczaku, drogerii, salonie AGD, księgarni, sklepie sportowym, których wyróżnikiem jest dobre wzornictwo, jakość, innowacyjność, atrakcyjny branding, ciekawy pomysł na budowanie marki. Jak się okazuje „designem do kupienia” może być piwo, męskie kosmetyki, rower, kryształowa karafka czy dziecięca bluzeczka.

Oczywiście to nie wszystkie wystawy zainaugurowane podczas Nocy z Designem. Galeria Wnętrz DOMAR promuje współpracę producentów z uczelniami projektowymi i młodymi projektantami, stąd takie ekspozycje jak Skrawki Skórki, Przestrzeń łazienki, Dobry Tydzień Projektanta, Przepis na mały Dizajn, Mebel marzeń, 3XS.

Co jeszcze działo się podczas Nocy z Designem? Odwiedzający Galerię Wnętrz DOMAR mogli zrelaksować się na najwygodniejszym fotelu świata, zobaczyć nietypowy pokaz mody podczas którego modelki nosiły kreacje wykonane z …. tapet, podziwiać „żywą” ekspozycję salonu, która zmieniała co godzina swój wystrój i zrelaksować się w urokliwym miejskim ogrodzie nad …basenem. Ten magiczny zakątek, oświetlony ogrodowymi lampami i biokominkami, przypominający ekskluzywny tropikalny kurort, został „wyczarowany” na parkingu przed galerią. Gościom niezwykle podobał się ten pomysł, bo zgodnie z aktualnymi trendami wypoczynek „outdoor” to jedna z najatrakcyjniejszych dla nas form relaksu.

Noc z Designem zakończył nastrojowy koncert Natali Lubrano, ale Design Udomowiony 2014 trwa do 30 czerwca. Do końca miesiąca można oglądać w Galerii Wnętrz DOMAR wszystkie wystawy, a także uczestniczyć w dodatkowych wydarzeniach.

www.design-udomowiony.pl

Powrót