Premiera kolekcji Easy

2_ea._.by_noti__Kolekcja “Easy” autorstwa pracowni Wierszyłłowski i Projektanci to wyjątkowa premiera w ofercie Noti – marka do tej pory kojarzona z meblami wypoczynkowymi do wyposażenia salonów, przygotowuje projekt dla ludzi młodych do ich pierwszego własnego mieszkania. To kolekcja mebli modułowych łącząca elementy tapicerowane i skrzyniowe dająca możliwości aranżacji bardzo funkcjonalnych wnętrz o niewielkiej powierzchni. Przy wprowadzeniu kolekcji “Easy” marka Noti w innowacyjny sposób rozwinęła proces projektowy.

Zaprojektowany przez studio Wierszyłłowskiego “Easy” został poddany pracy warsztatowej ze studentami wrocławskiej ASP. Stworzona przez projektantów kolekcja jest dopiero początkiem, inspiracją dla użytkownika, a pokazanie trzech różnych wariacji zmieniającego się wnętrza wypracowanych na warsztatach, ma zachęcić do szukania indywidualnych rozwiązań w miarę zmieniających się potrzeb i stylu życia. Premierowy pokaz kolekcji wraz z efektem pracy studentów odbędzie się w formie niestandardowego, performatywnego działania 12 czerwca podczas “Nocy z designem” we wrocławskim Domarze.

Premiera kolekcji “Easy” to rewolucja w ofercie Noti. Kolekcja przeznaczona jest do małych mieszkań. W założeniu mają to być meble dla młodych osób, które dopiero urządzają się lub zaszły w ich życiu zmiany, które wymagają ponownego aranżowania wnętrza. Noti proponuje Easy – kolekcję, która łączy elementy mebli modułowych – skrzyniowych i tapicerowanych w dobrej jakości zarówno wykonania, jak i materiałów, świeżą stylistycznie, a przy tym istotnie tańszą niż klasyczne projekty marki.
Bo Easy znaczy łatwo.

W ramach procesu projektowego kolekcja “Easy” stała się przedmiotem pracy warsztatowej trzech zespołów studentów wrocławskiej ASP wydziału Architektury Wnętrz pod opieką merytoryczną Szymona Hanczara i Magdaleny Garncarz. We współpracy z marką Noti i projektantem Mikołajem Wierszyłłowskim pracowali oni nad rozszerzeniem funkcjonalnym nowej kolekcji. Zadaniem uczestników warsztatów było wykorzystanie potencjału kolekcji do stworzenia autorskich projektów wnętrz dla konkretnie sprofilowanych użytkowników (person). Mając do dyspozycji White Cube o wymiarach 4x4m każdy z zespołów opracowywał model funkcjonalny dla konkretnych person (Arek – singiel lat 36, Ilona i Wojtek – świeży związek, Karina i Piotr oraz 6-miesięczny Jeremi) dając jednocześnie wyraz ich indywidualnemu charakterowi poprzez swobodną artystyczną aranżację.

Finałem projektu będzie “Noc z designem” we Wrocławiu 12 czerwca, kiedy to uczestnicy warsztatów zaprezentują live swoje projekty wnętrz. White Cube z wykorzystaniem kolekcji “Easy” zmieni się trzy razy symbolizując mieszkania trzech różnych person. Prezentacja następujących po sobie ekspozycji w chronologicznym zestawieniu uwzględnia rozwój potrzeb użytkownika począwszy od życia w pojedynkę na rodzinie z dzieckiem kończąc. Poszczególne etapy projektu, jak i sam proces aranżowania White Cuba przez studentów zostanie zarejestrowany i będzie prezentowany podczas wystawy jako wprowadzenie do idei procesu projektowego.

Premiera kolekcji “Easy” proj. studio Wierszyłłowski i Projektanci dla Noti i projektu warsztatowego ze studentami wrocławskiej ASP: 12 czerwca “Noc z designem” w Domarze we Wrocławiu

(Galeria Wętrz Domar, ulica Braniborska 14) Performance live: godz. 20.30, godz.21.30, godz. 22.30

Powrót